Zlatý středník odstartoval, v porotě nově Kuklová z Vodafonu nebo Kuchařová z Agrofertu

03. 11. 2015

Praha 3. listopadu 2015 – Oborové sdružení PR Klub vyhlásilo další ročník soutěže firemních publikací Zlatý středník. Už po čtrnácté mají přihlašovatelé možnost prověřit kvalitu svých médií. Přihlásit je mohou prostřednictvím formuláře zveřejněného na stránkách www.zlatystrednik.cz, a to od dnešního dne do 15. února 2016. Novinkou v soutěži je zcela nově postavená porota, která bude hodnotit elektronická a on-line média. Stejně jako v uplynulém ročníku se i letos poroty dočkaly částečné personální obměny, nově v nich bude zasedat například Markéta Kuklová z Vodafone, Kateřina Kuchařová z Agrofertu nebo Jiří Pešina z Roche.

„Podařilo se nám přizvat do porot další významné profesionály z oboru public relations, jejich stanoviska přitom budou vždy doplňovat oborově zaměření novináři stejně jako grafici,“ říká Petr Langer, předseda PR Klubu. „Z nich budeme mít v porotě například Pavla Zelenku ze studia Marvil, nebo grafičku Markétu Steinert. Poroty tak budou profesním zaměřením svých členů vyrovnaně obsazené, aby poskytly skutečně maximálně objektivní porovnání přihlášených periodik. Novinkou je i funkce supervizora, člena výkonného výboru PR Klubu, který se účastní všech zasedání porot,“ dodává s tím, že kompletní seznam porotců je k dispozici na internetových stránkách soutěže.

Nově dochází k úpravě ceny přihlášky na 5 950 Kč u hlavních kategorií a 3 950 Kč u oborových kategorií a periodik státní a veřejné správy. Zlatý středník přitom není organizován primárně za účelem zisku. Vybrané finanční prostředky slouží k rozvoji soutěže a vzdělávání profesionálů, členů PR Klubu a zástupců neziskových organizací. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 27. dubna 2016 v Autoklubu. Všichni přihlašovatelé obdrží po skončení soutěže od jednotlivých porot závěrečné hodnoticí listy se souhrnným názorem na přihlášenou publikaci včetně zdůvodnění o udělení či neudělení ceny.

Zlatý středník je nejstarší takto zaměřená soutěž v České republice. Hodnotí firemní periodická i neperiodická média určená k reprezentaci společnosti, prezentaci výrobků a služeb vůči zákazníkům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům. Vyhlašovatelem je neziskové profesní sdružení PR Klub, které garantuje nezávislé prověření kvality přihlášených periodik.

 

Kontakt:

Gabriela Bechynská

Místopředsedkyně PR Klubu

GSM: +420 775 038 045

E-mail: gabriela.bechynska@prklub.cz