Zlatý středník rozdal ceny ve 34 kategoriích. Osobností PR je Bohuněk, talentem Soukeník, nejlepší agenturou Fleishman – Hillard

09. 09. 2020

Zlatý středník rozdal ceny ve 34 kategoriích. Osobností PR je Bohuněk, talentem Soukeník, nejlepší agenturou Fleishman – Hillard

Praha, 9. 9. 2020


Osmnáctý ročník soutěže oceňující nejlepší PR a komunikační projekty zná své vítěze. Během slavnostního vyhlášení v Empire Hall Slovanského domu v Praze si ti nejlepší převzali celkem 96 ocenění. Poprvé se zúčastnili také přihlašovatelé ze Slovenska, kteří se na vítězných pozicích umístili celkem 18x. Nejvíce ocenění si odnesly společnosti Plzeňský Prazdroj, O2 Czech Republic a ŠKODA AUTO.
 

A kdo zvítězil v jednotlivých kategoriích?

V tradičně velmi konkurenčním klání o nejlepší Tištěný externí časopis a noviny zabodoval nejlépe magazín Forum Univerzity Karlovy, který získal prvenství i loni. Ocenění za nejlepší elektronický časopis a blog získal LMC magazín společnosti LMC, vytvořený agenturou Boomerang Communication.

Trofej za první místo v kategorii Výroční zpráva získal projekt Atlas kouzelných bytostí Křišťálového údolí, který pro společnost Preciosa vytvořilo studio Touch Branding.

Vítězem kategorie Mobilní aplikace se stal projekt společnosti Packeta International neboli Zásilkovny s názvem Mezi námi. V kategorii webových stránek nejvíc zaujal projekt Red redefined, připravený agenturou WDF pro Preciosa Components.

Nejlepším PR eventem se stal projekt Open for Opera od Raiffeisenbank. Eliška Vyhnánková & Michelle Losekoot si odnesly ocenění za první místo v kategorii Využití sociálních sítí s kampaní Jak se spravují sociální sítě v Česku? V kategorii Zapojení influencera a celebrity se na prvním místě umístila společnost Unilever se slovenskou kampaní Rexona – město je tvoje fitko.

Sloboda je v tebe je název úspěšného projektu, který pro Slovenskou Sporiteľňu vytvořila marketingová agentura Zaraguza a který se na prvním místě umístil hned dvakrát, a to v kategoriích Struktura, obsah a storytelling a Integrovaná kampaň.

„Stejně jako ocenění samotné je důležitá i zpětná vazba od odborných porotců, kterou každá z 415 přihlášek dostává. Zájem o ni mají nejen firmy a agentury, ale v obrovské míře také veřejný a neziskový sektor. Soutěž tak skutečně pomáhá českému a nově i slovenskému PR a komunikaci neustále se posouvat kupředu,“ říká Michaela Pišiová, výkonná ředitelka PR Klubu.

Organizace Lékaři bez hranic vybojovala cenu za první místo v kategorii Nízký rozpočet a jeho efektivita za on-line kampaň Hodina pro Sýrii. Ocenění za Krizovou komunikaci a komunikaci změny si odnesl projekt Bourat je nesmysl, který pro společnost OC DBK vytvořila agentura Donath Business & Media.  

Za Užití technologií a inovací získal cenu za první místo projekt Prezidentský projev, který se nikdy nestal, který pro HBO Europe zpracovala agentura SYMBIO Digital.

Ocenění za nejlepší Newsletter si odnesla firma BETTER MARKETING s projektem 100% efektivní kantýna mailing, který si nebere servítky.

Z velkého množství přihlášených projektů v kategorii Brožura, katalog a leták se stala vítězem Ročenka LMC. Největší úspěch v kategorii Interní tištěný časopis a noviny sklidil ŠKODA Mobil.

Projekt Obyčejné životy pro pacienty s cystickou fibrózou získal 1. místo v kategorii Audio a video prezentace. Telefonní budky zvonily za demokracii, to je projekt, který přebíral skleněné ocenění v kategorii Kreativní idea.

Interní komunikaci a employee engagement ovládl projekt Zbohom dress code (Dress release). Slovenský projekt Kláštorná Kalcia – voda pevná jako skála zvítězil v kategorii Launch, relaunch, rebranding.

 

 

GRAND PRIX pro Osobnost PR a nově také Talent roku a Nejlepší agenturu

Odborné poroty udělily také několik prestižních ocenění Grand Prix. Vedle tradiční Osobnosti roku PR v letošním ročníku poprvé také Talent a Nejlepší agenturu roku.

Cenu Osobnost PR převzal Bohuslav Bohuněk, a to za publikaci knihy P.R.ciny, která je inspirací nejen pro komunitu PR profesionálů, ale i pro širší veřejnost, která se zajímá o komunikaci. 

„Bohuslav Bohuněk se přes 20 let pohybuje v médiích píšících o marketingové komunikaci. Jeho jméno je spojené s tituly Strategie, Marketing & Media, Trend Marketing, MarketingSalesMedia nebo Týden. V LinkedIn skupině P.R.ciny, kterou před 6 lety založil, poukazuje na nešvary v našem oboru. Rostoucí popularita skupiny inspirovala autora k vydání stejnojmenné knihy, která je vynikající ukázkou toho, čemu se v komunikaci vyvarovat,“ uvedl Pavel Vlček, předseda Výkonného výboru PR Klubu.

Letošním Talentem Zlatého středníku se stal Štěpán Soukeník, kterého porota ocenila za jeho kariérní úspěch na pozici Politics and Government Outreach Manager pro region střední a východní Evropy ve varšavské regionální centrále technologického gigantu Facebook.

Nejlepší agenturou je Fleishman – Hillard, jejíž tým se v letošním ročníku soutěže podílel na projektech, které byly oceněny v celkem v osmi kategoriích.

Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo v Empire Hall Slovanského domu v Praze. Přihlášené projekty hodnotilo 12 porot složených z více než 80 odborníků na PR a komunikaci, marketing, grafiku a expertů dalších přidružených disciplín.

Zlatý středník každoročně pořádá oborová organizace PR Klub sdružující více než 200 profesionálů z oblasti public relations a komunikace.

Kompletní výsledky naleznete na www.zlatystrednik.cz.

Partnery soutěže jsou Bohemia Sekt, Empire Hall, Foodway Catering, Future Communications & Media, Ipsos, LK Production, Monitora Media, Orange Slovensko, Plzeňský Prazdroj, Smybox, Tiskárna Broumov a Víno Hruška.

 

Kontakt:

Klára Škapová

Manažerka PR Klubu

klara.skapova@prklub.cz
+420 725 415 868